12 czerwca 2011

Mgiełka utrwalająca ELF studio vs. Mgiełka odświeżająca essence You RockNa początek może dlaczego porównuję mgiełkę odświeżającą z utrwalającą ? Przecież to dwa inne produkty z całkiem innymi zadaniami.
Porównuję dlatego, że w końcu obie są mgiełkami, więc czemu by nie ? :P

Oba opakowania są poręczne, wygodne w użyciu, dość estetyczne. Essence jest nieco lepsza jakościowo.
Pompki działają bez zarzutu, dość podobnie jednak pompka elf lepiej rozpyla produkt, kropelki w mgiełce elf są dużo mniejsze niż essence przez co użycie jest milsze.
ELF ma dość nieprzyjemny, aloesowy zapach, który jednak szybko przemija. Essence ma dość miły, świeży zapach który pozostaje na skórze jakiś czas.
Essence zostawia nieco tłustą powłoczkę, która dość szybko się wchłania i zostawia skórę miłą i miękką (być może to przez glicerynę w składzie na drugim miejscu).ELF natomiast zostawia lepkawą, tępą powłoczkę.

A co z tym utrwaleniem ?Na zdjęciu po lewej Essence, na zdjęciu po prawej ELF.

Jak widać oba spreje tak samo utrwalają, dość dobrze, dowód na zdjęciu. Cienie były zaaplikowane na czystą skórę, bez bazy, kremu etc. Efekty widoczne powyżej są po jakiś 4-5 godzinach.
Essence dostajemy 100ml za 9zł, ELF to 60ml za 3$/3.5F. Jeśli chodzi o cenę/ilość essence wygrywa bez dwóch zdań.
Wydajność - tutaj niestety wygrywa ELF. Nie wiem dlaczego ale essence bardzo szybko ubywa, mam go od jakiś 2-3 tygodni, nie był używany codziennie a jedynie co któryś dzień i już nie ma 1/5 opakowania, gdzie 60ml elfa wystarczyło mi ostatnio na jakieś... 4 miesiące ?

Oba produkty polecam, jednak dla mnie wygrywa essence ze względu na cenę, pojemność, milszą aplikację i dostępność w Polsce. Niestety to edycja limitowana, mam jeszcze jedną na zapasie i myślę nad zakupem kolejnej...


Pozdrawiam,
William Rhinestone


2 komentarze:

  1. Widziałam w drogerii ten z Essence. Ja tam jednak wolę zwykłą bazę pod cienie w pudełeczku niż w hm... sprayu?

    OdpowiedzUsuń
  2. dodsab, mgiełki bardziej tak utrwalają i wykańczają, oczywiście nie zastąpią tradycyjnej bazy :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...